Перейти до основного вмісту

Шкільна газета

Створення сучасної шкільної газети
http://www.aup.com.ua/uploads/modul.pdf





Газета - засіб соціалізації школярів

Найважливіший період становлення особистості припадає на шкільні роки. Через це виняткову роль у формуванні молодої людини відіграє шкільний колектив. Саме він є основним соціальним середовищем, у якому виховуються потреби, розкриваються задатки, формуються здібності особистості. Виховна сила шкільного колективу великою мірою залежить від того, які інтереси і духовні потреби формуються у школярів і чи гармонують вони з бажаннями, особливо підлітків і старшокласників. Щоб колектив став реальною і впливовою силою для кожного учня, треба передусім знайти таку форму, яка б найкраще об’єднувала дітей. Яскравим і надзвичайно дієвим засобом соціалізації та адаптації учнів в нашій школі є випуск учнівської газети «Всезнайко».   Існує стереотип, що школа – лише підготовка до життя. Та в нашій школі з цим не згодні. Школа – це і є саме життя, при чому, поза сумнівом, одна з найяскравіших його сторінок. Щоденно ми намагаємось заповнити простір дитини соціально корисними справами, духовним багатством і позитивними емоційними враженнями. Збір матеріалів для чергового випуску газети – це поле діяльності для тих, кому не байдуже шкільне життя, хто прагне зробити його кращим і змістовнішим. Всі, хто любить творити (писати вірші чи фельєтони), хто вміє спілкуватися, всі, хто має цікаві ідеї і пропозиції можуть знайти поле діяльності в редакції. На сторінках газети ми плануємо висвітлювати події шкільного життя, результати найрізноманітніших опитувань, проводити різні акції, конкурси, вітати переможців олімпіад, спортивних змагань та інших конкурсів, іменинників та ювілярів. Така діяльність сприятиме згуртуванню дитячого колективу, розвитку громадської думки, процесу соціалізації учнів, ефективнішому входженню в доросле життя. Якщо школа керується інтересами і потребами дітей, вона стає улюбленим місцем, де учні не лише вчаться, а й живуть повноцінним духовним життям. Випуск шкільної газети формує в дітях: ·       самостійність прийняття управлінського рішення; ·       відповідальність за прийняте рішення та його вплив на оточення; ·       спрямування на розкриття і реалізацію своїх потенційних можливостей; ·       відчуття взаємозв’язку Учень – Клас – Учитель. Важливим чинником виховання є згуртованість людей у колективі на основі єдності мети, праці, діяльності. У процесі роботи над випуском чергового номера газети ми домагаємось того, щоб завдяки багатству життя колективу кожен учень переживав найвищу людську радість – творення для людей, постійне внутрішнє збагачення, радість усвідомлення того, що тебе шанують і поважають люди. Важлива умова успішного виховання полягає в тому, щоб кожного учня приваблювала робота і життя колективу, щоб колектив був сферою вияву самого себе, полем, на якому можна показати себе у всій красі і величі.

Завдання шкільні газети:

охоплення шкільного життя; надання допомоги у вихованні інформаційної культури школярів; підвищення зацікавленості у навчанні (рідної мови, літератури, краєзнавства, інформатики і т. ін.), а також до суспільного життя школи, району, країни; розвиток інтелекту, креативності, навичок спілкування; формування гуманного ставлення до навколишнього світу, залучення до загальнолюдських цінностей; формування прагнення до здорового способу життя; реалізація громадянсько-патріотичного виховання; формування толерантного світогляду.
Метою створення газети є не просто розкриття творчих здібностей вихованців школи, висвітлення шкільних подій, створення живого, активного інформаційного середовища, але й демонстрація технічних можливостей нових інформаційних технологій в освіті (закріплення та вдосконалення знань, отриманих на уроках інформатики, оскільки створення газети вимагає вміння вільного користування цілого ряду комп’ютерних програм та технологій). Шкільна газета це можливість відчути причасність до шкільного життя дитини; це усвідомлення того, що ваша дитина розуміє свою роль і вчиться приймати рішення.
Кожна школа являє собою невелику державу зі своїми законами, традиціями і рухом життя. Основне завдання редакції – вміння розповісти про це життя так, щоб газета зацікавила й учнів, і вчителів, і батьків.



Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Зразки оформлення шкільної газети

Як створити сучасну шкільну газету?

http://www.aup.com.ua/uploads/modul.pdf

Перший шкільний альбом

Ось і закінчилась підготовка майбутніх першокласників! Наші діточки були дружними, працьовитими, завзятими! А щоб спогади про перші кроки  в школі залишились назавжди, ми створили чудовий фільи "Перший шкільний альбом"!